Promocija zbirke pjesama učenika 3.b razreda
Autor: Jadranka Groza, 15. 3. 2019.

Četvrtak,14. ožujka bio je važan dan za učenike 3.b razreda, ali i cijelu školu. Promovirana je prva zbirka pjesama učenika ovoga razreda.Svečano, emotivno, lijepo..tako možemo opisati ovaj događaj.

Život u školi, ljubav prema zavičaju, domovini, prirodi, prema maminom i bakinom kruhu...sve se to slilo u stihove ovih malih pjesnika. Dječje, iskreno, duboko proživljavano djetinjstvo ocrtano u stihovima, ilustrirano s mnogo mašte. Tako izgleda ova zbirka. Cvrčova pjesma. U vrijeme kada se tako malo čita, a još manje piše, ova zbirka učenika 3.b budi nadu da još uvijek nismo izgubljeni u vremenu nemilosrdne tehnike, da još uvijek živimo i opažamo svijet oko sebe, da želimo zadržati trenutak proživljenog. Ali, tehnika se može jako dobro uklopiti, jer ova je zbirka prezentirana i na Mozabooku i upravo tu pokazala sve bogatstvo "suživota" žive, pisane i virtulalne riječi i slike. Zahvaljujući izdavačkoj kući Alfa koja je izdala zbirku i stavila je na svoju platformu, omogućeno je bezbroj mogućnosti rada na ovoj zbirci - povezana sa svim predmetima, 3D tehnikom, istraživačkim radom.

Na ovoj maloj svečanosti učenici su čitali svoje stihove, uz glazbenu potporu našeg zbora, predstavljena je prezentacija na Mozabooku, podijeljene su zbirke autorima i gostima. Nadamo se da je ovo početak i poticaj ostalim učenicima da u svojim razredima, grupama pa i samostalno stvaraju svoje zbirke poezije, proze, zapisuju svoje misli, zapažanja, želje... i već sada se veselimo nekoj novo promiciji.