Povodom 2. travnja, Dana dječje knjige prisjetimo se pisaca koji su bili gosti u našoj školi. Iako je od nekih susreta prošlo mnogo vremena, s radošću se sjećamo druženja s njima. Vidjeti omiljenog pisca u svojoj sredini, pričati s njim, družiti se i smijati se zajedno - to je ono što nas obogaćuje za cijeli život.

A iz onoga što su i oni napisali u naš SPOMENAR, iščitavamo da je ta radost bila obostrana. Pa, prisjetimo se što su to napisali.

Iz našeg spomenara

Sanja Pilić

Bilo je super! Lijep susret, dobra i znatiželjna djeca. Uživala sam! Obojat ću parkete u zeleno!

Nadam se da ćemo se opet družiti. Pravi proljetni dan – pravi proljetni susret! Pusa svima!

Sonja Zubović

Bilo je jako lijepo i veselo. Dječica su bila draga i rasplesana. Nadam se da će voljeti čitati i da će im čitanje biti radost. Oduševljena sam školskom knjižnicom! Uz tako divnu gospođu knjižničarku djeca u ovoj školi imaju blagoslov za čitanje.

Božidar Prosenjak

Dragi moji prijatelji,

ova zadivljujuća pozornost djece –ljudi viših razreda govori više od svega. Vjerujemo u njih i u profesore koji su to postigli. Sve to ostaje mi u lijepom sjećanju. Voli vas vaš književnik!

Jadranka Čunčić Bandov

Sa zadovoljstvom sam opet u vašoj školi, hvala vam na ugodnom i prijateljskom dočeku. Oduševile su me reakcije vaša djece i učiteljica. Nadam se da ćemo opet lijepo surađivati.

Željka Horvat Vukelja

Pišem svoje dojmove sa susreta puna oduševljenja: naime, učenici su – i maleni (2.r.) i veliki (4. i 5. r.) – bili tako dobri slušatelji i suradnici u pričanju! Odlazim iz ove škole s najljepšim uspomenama i sa zahvalnošću gospođi knjižničarki za dobro organiziran susret!

Hrvoje Kovačević

Susret je doista bio prekrasan. Djeca su bila živa, sabrana, postavljala su pametna pitanja.

Škola, dvorana, a pogotovo prostor knjižnice nevjerojatno su topli i ugodni.

Iskreno se veselim sljedećem susretu.

Zlatko Krilić

(Dan uoči proljeća – kada je padao gusti snijeg)

Hvala vam na gostoprimstvu! Uživao sam. Imate divnu djecu. Hvala!

_______________________

Noć knjige, 23. svibnja 2014. naše su knjižničarke obilježile zajedno s učenicima OŠ Topolovac-Budaševo-Gušće, družeći se s njima u prostorima škole Budaševo. Bila je to večer za sjećanje. Uz obilje pjesme, plesa, čitanja, različite zanimljive radionice, u kojima su sudjelovali i roditelji, još smo jednom pokazali značaj i radost čitanja. Jer, knjiga je bila u prvom planu. Posebno je zanimljivo bilo druženje sa spisateljicom Jasminkom Tihi Stepanić, koju smo pozvali i u našu školu, a susret s njom će biti u petak, 16. svibnja. Pročitajte svakako njezine knjige Imaš fejs? i Bacit ću ti kompjutor kroz prozor.

Naše su knjižničarke čitale ulomke iz putopisa i nekoliko pjesama Antuna Gustava Matoša, a sudjelovale su u radionici izrade stripa.

U školskoj godini 2014./15. čeka nas mnogo zanimljivih događanja u knjižnici.

U noći 17./18. listopada započinjemo novim ciklusom Tuluma s(l)ova - čitanjem iz užitka, a sudjelujemo i u dva nova projekta :

ČITANJE NE POZNAJE GRANICA u kojem ćemo se družiti i čitati s učenicima OŠ Spodnja Šiška iz Ljubljane, te ČITAJMO ZAJEDNO - ČITAJMO NAGLAS, uz još 25 škola iz R Hrvatske. O svemu ćemo vas izvještavati na našim starnicama.

I, još jedan poziv učenicima - koristite svoju školsku knjižnicu, jer - GOOGLE VAM NAĐE 100 000 ODGOVORA, KNJIŽNIČAR DAJE PRAVI ODGOVOR. (Facebook, profil 1 love librare)