Obavijest o pregledu djece prije upisa u 1. razred
Autor: Karolina Čutuk, 4. 2. 2019.

Obavijest o pregledu djece prije upisa

i upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu

2019./2020. za područje Sisačko-moslavačke županije

Temeljem članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta,

učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14.), Ured državne uprave u

Sisačko-moslavačkoj županiji, Služba za društvene djelatnosti

O B A V J E Š T A V A

roditelje/ skrbnike/ staratelje djece (u daljnjem tekstu: roditelj) o pregledu djece prije upisa u 1. razred osnovne škole i upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2019./2020.

Pregled djece prije upisa u 1. razred osnovne škole kod školske liječnice obavljat će se prema niže objavljenom rasporedu .

Upis djece u 1. razred osnovne škole obavljat će se 3., 4. i 5. lipnja 2019. godine

u matičnim školama i područnim razrednim odjelima prema mjestu prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta djeteta, te upisnog područja kojem dijete pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području Sisačko-moslavačke županije.

U 1. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2019. godine navršavaju šest godina života, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2012. do 31. ožujka 2013. godine.

Iznimno, za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina života, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika.

Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Na dan upisa u školu roditelj djeteta treba donijeti:

- liječničko uvjerenje

- rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis.

Plan upisa objavit će se na mrežnim stranicama Ureda državne uprave u Sisačko-moslavačkoj županiji, a Obavijest o pregledu djece prije upisa i upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2019./2020. za područje Sisačko-moslavačke županije na oglasnim pločama dječjih vrtića, osnovnih škola, te zdravstvenim ustanovama.

RASPORED PREGLEDA DJECE PRIJE UPISA U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./2020.

MJESTO ODRŽAVANJA PREGLEDA DJECE: ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE ,SLUŽBA ZA ŠKOLSKU MEDICINU

Dom zdravlja ,Sisak, Tomislavova 1.

PERIOD I VRIJEME ODRŽAVANJA PREGLEDA DJECE, TE KONTAKT TELEFON:

18.02.-17.05.2019.

UTORKOM, SRIJEDOM I PETKOM  OD 8-13 SATI

ČETVRTKOM

OD 13-18 SATII

TEL: 044/567-176

PRILIKOM PREGLEDA KOD ŠKOLSKE LIJEČNICE RODITELJI ĆE DOBITI TERMIN PREGLEDA U ŠKOLI.

TERMINI PREGLEDA U ŠKOLI SU:

Utorak  -  26.02.  05.03.  12.03.  19.03.   26.03

PREGLEDI ĆE SE OBAVLJATI U VREMENU OD 12.00-16.30 SATI

Upisna područja Osnovnovne škole „Braća Bobetko“ Sisak :

Ulica kneza Branimira, Ulica hrvatske državnosti, Ulica hrvatskog narodnog preporoda, Slovenski trg, Ulica kneza Domagoja, Ulica Andrije Hebranga, Ulica kneza Trpimira, Ulica braće Kavurića, Ulica Marijana Cvetkovića, Ulica Josipa Račića, Ulica V.Becića,Ulica Ivana Tijardovića, Capraška ulica, Ulica I.G.Kovačića, Ulica Krešimira Baranovića, Ulica Ljube Babića, Lasinjska ulica, Petrinjska ulica, Ulica Ivana Zajca, Ulica Vjekoslava Karasa, Ulica Milana Steinera, Ulica Miroslava Kraljevića, Kupska ulica, Capraške poljane, Ulica Pavla Markovca, Ulica Maksa Cajnera, Ulica Ivana Buića, Ulica Vuje Banjanina, Ulica Nine Marakovića, Ulica Božidara Adžije, Ulica Otokara Keršovanija, Ulica Milana Makanca, Ulica Rade Končara, Ulica Ognjena Price, Ulica Vladimira Gortana, Ulica N.Markovića, Ulica Kate Pejnović, Ulica Josipa Kraša V.-VIII.Ulica Braće Bobetko, naselja Crnac                                                                                                              Pedagoginja škole