UPISI U SREDNJU ŠKOLU ZA ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.

Poštovani osmaši i roditelji,

Počele su prijave u sustav, a uskoro će i prijave u programe , kao i upisi. Da biste bili informirani kao  i sigurni u pravilan izbor programa preporučam ove portale:

www.upisi.hr

www.škole.hr

www.srednja.hr

e-Usmjeravanje

Na portalu: upisi.hr nalaze se hodogrami za redovite kandidate, za kandidate s teškoćama u razvoju, i  za upis u razredne odjele za sportaše i umjetničke odjele. Tu ćete naći detaljne upute vezano uz prijave i upise kandidata.

Posebno preporučam portal: e-Usmjeravanje, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, u kojem imate Upitnik interesa i kompetencija, koji će vam pomoći napraviti samoprocjenu vlastitih interesa i kompetencija te time olakšati izbor zanimanja. Preporučam brošuru  "Kamo nakon osnovne škole", u kojoj su opisani svi programi u Republici Hrvatskoj, nastavni predmeti i satnica kroz godine školovanja, navedeni Učenički domovi i  ostale informacije.

Zajednički roditeljski sastanak zakazujemo za 12. 6. 2024., u srijedu u 18.00 sati.

U prilogu su preporučeni normativni akti.

Pedagoginja:Željka Mikić-Kraker

• Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025., Narodne novine 60/2024
  • Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole, Narodne novine 49/2015
  • Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srdnje škole  NN 47/2017
  • Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole, Narodne novine 39/2022

« Rujan 2024 »

BOŽIĆ U MUZEJU
Autor: Karolina Čutuk, 16. 12. 2017.

14.12.2017.

Učenici 1. razreda posjetili su Gradski muzej Sisak. Kroz šetnju stalnim postavom  Muzeja naučili si kako se Sisak razvijao kroz povijest slušajući zanimljivo izlaganje prilagođeno uzrastu učenika. Sudjelovali su na kreativnoj radionici na kojoj su izrađivali ukrase za jelku kolažnom tehnikom.