Završnica projekta Školski fotolov u Popovači
Autor: Mima Juračak, 29. 6. 2023.

U utorak, 27. lipnja, u Osnovnoj školi Popovača održana je završnica projekta Školski fotolov 2023. u kojem su sudjelovali učenici naše škole pod vodstvom mentora Ante Krpana.

Učenici koji su sudjelovali u projektu su: Adriano Nikolić 6.a, Danijel Vasiljević 6.a, David Vasiljević, 6.b, Ivano Vrban, 7.a, Jura Princ, 7.b, Lana Milajčić, 7.b, Rania Mulabdić, 7.b, Kristijan Grgić, 7.c, Lukas Janžić, 7.c, Marijana Nikolić, 8.a, Jakov Topić 8.c, Edvin Mujić 8.c, Marija Martinić 8.c i Tarik Majdančić 8.c.

Voditelj projekta, učitelj informatike Darko Rakić, kaže da je cilj potaknuti i motivirati učenike da na drugačiji način promatraju školsku svakodnevicu i zabilježe je pomoću fotografije, potaknuti učenike na kreativno izražavanje te ih poticati na amatersko bavljenje fotografijom, educirati učenike i učitelje o osnovama fotografije, potaknuti učenike i učitelje da prošire postojeća znanja o fotografiji, razviti kod učenika kritičko mišljenje o svojim, ali i tuđim fotografijama, razviti objektivne kriterije vrednovanja svojih i tuđih fotografija, razviti kod učenika važnost timskog rada, kao i omogućiti preduvjete za stvaranje foto družina u osnovnim školama.

Fotolov znanja je praktično i teorijsko natjecanje o digitalnoj fotografiji i završna je aktivnost projekta na kojem su sudjelovali učenici  Lana Milajčić i Ivano Vrban.

Podjela priznanja i nagrada održana je isti dan u 13:00 h. Priznanja su dobili učenici David Vasiljević, Kristijan Grgić i Lukas Janžić  za fotografije koje su ostvarile prva tri mjesta na mjesečnim fotolovovima.

Učitelj likovne kulture Ante Krpan