Dan Osnovne škole “Braća Bobetko” Sisak
Autor: Mima Juračak, 8. 6. 2023.

Naša škola može se pohvaliti time da, iako ne nužno uvijek u istoj zgradi, postoji već 102 godine. Ponosni smo što smo i ove godine proslavili Dan škole te time obilježili još jednu godinu učenja, kreativnosti, napretka, prijateljstva i zajedništva. Dan škole obilježili smo 7. lipnja, iako ga slavimo 10. lipnja.

Dan škole smo, prije svega, obilježili svečanom priredbom naših učenika. Nastupio je Mali zbor pod vodstvom učiteljice Ane Uzelac, mali recitatori pod vodstvom učiteljice Svjetlane Bazine, dramska skupina pod vodstvom nastavnice Sanje Kukurić, a oduševio nas je nastup djevojaka koje su otplesale tradicionalno romsko kolo, kao i završni nastup Ene Odobašić i nastavnika Kristijana Freibergera, koji su izveli pjesmu “Somewhere over the rainbow”.

Nakon svečane priredbe, kao i srdačnih riječi i pohvala naše ravnateljice Karoline Čutuk, učenici, učitelji i posjetitelji mogli su obići velik broj različitih radionica i izložbi. Bila je tu ljetna izložba Učeničke zadruge “Leptirići” i radionica pirografije pod vodstvom Ante Krpana i Katarine Dobrenić, radionica izrade makram lutkica koju je vodila Katarina Dobrenić, kao i “quilling” radionica pod vodstvom Zvjezdane Bursać i Kristine Bradarić. Učenici su se skupljali oko Newtonovog njihala, igre “Pomozi mišu!”, robotičkih radionica, kao i onih modelarskih, a uživali su i u isprobavanju VR naočala. Sve to omogućile su im naše drage Jasminka Gerin, Vesna Majdandžić i Ivona Šakić. Ljubitelji biologije mogli su doživjeti pravo seciranje šarana na radionici “Riba ribi grize rep” koju je osmislila Roberta Jakovović, a strastveni kvizaši okušali su svoje znanje na čak dva školska kviza koja su vodili Mihael Mikić i Hrvoje Drvodelić. Paralelno s ovim aktivnostima održao se i turnir u stolnom tenisu, u kojem je pobjednik glavnog turnira bio Luka Majnarić, a pobjednik utješnog turnira Ranko Jelenić. Strog i pravedan sudac bio je Emir Trklja. Mali vrtlari pod vodstvom Ines Baleta zasadili su cvijeće i demonstrirali presađivanje biljaka.

Cijelo to vrijeme skupina vrijednih učenika pekla je palačinke koje smo nudili uz minimalnu donaciju od 1 EUR kako bismo prikupili novac za kupnju knjiga za školsku knjižnicu. Red za palačinke bio je dugačak i prikupili smo zavidnu svotu kojom ćemo obogatiti ponudu naše knjižnice!

Bilo je tu i sladoleda, razgovora i smijeha, prije svega - dječje sreće, kao i zadovoljstva učitelja. Radujemo se novom krugu oko Sunca naše škole, kao i novom Danu škole 2024. godine!

Hvala svim učiteljima i učenicima na trudu da ovaj dan bude poseban, kao i uvijek! Zahvaljujemo i našim kuharima, čistačicama i domarima na besprijekornoj podršci cijelom događaju, kao i učenicima zaduženima za tehniku povodom svečane priredbe!

Album fotografija pogledajte putem poveznice: