Dan sretnih kupona i predavanje o našoj novoj valuti
Autor: Mima Juračak, 23. 12. 2022.

Zadnji dan nastave u našoj školi bio je obilježen humanitarnim, ekološkim i edukativnim aktivnostima. Na inicijativu naše ravnateljice, Karoline Čutuk, tjednima smo prikupljali “second hand” odjeću, obuću i igračke u odličnom stanju od naših učenika, sa željom da organiziramo sajam rabljene odjeće kojim ćemo dokazati da svaka stvar može imati novi život i izmamiti osmijeh na nečijem licu.

Uz Dan sretnih kupona, naš učitelj povijesti Hrvoje Drvodelić odlučio je učenike predmetne nastave upoznati s pojedinostima promjene valute koja nas očekuje dolaskom nove godine. Učenici su mnogo toga naučili i, nadamo se, pripremili se na jedan novi svijet u koji ulazimo.

Nakon predavanja, svi učenici dobili su svoje sretne kupone koje su mogli mijenjati za stvari ponuđene na štandovima. Naši Školonteri, učenici volonteri, odradili su lavovski posao pomogavši učenicima pronaći svoj broj majice ili tenisica i ovim putem im se od srca zahvaljujemo!

Sreća koju su učenici osjećali na ovom našem malom veselom sajmu s malo čime se može mjeriti te smo se ponovno uvjerili koliko su naši učenici skromni, dobri i puni empatije!

Sretni i obogaćeni novim iskustvom i spoznajama, uplovili smo u zimske praznike, a kako nam je bilo u ovom veselom danu pogledajte u albumu fotografija: