Edukativne razgovaraonice u našoj školi
Autor: Karolina Čutuk, 26. 2. 2020.

Građanska inicijativa „Moj grad Sisak“ i Osnovna škola Braća Bobetko organizirali su nekoliko susreta s edukativnim razgovaraonicama za učenike razredne nastave u svrhu razvoja socijalnih vještina: mirnog rješavanja sukoba, njegovanja prijateljstva i odgovornog dijaloga u stvarnom životu i na društvenim mrežama. Susret su vodile Kristina Grdić, mag.ing.tech.graph. i dr. sc. Daša Poredoš Lavor.

Pri radu se korištene motivacijske priče, a učenike se poticalo na razmišljanje. U vrlo živoj i dinamičnoj interakciji učenici su iznosili razna iskustva vezana za prijateljstva, sukobe i pomirbe – koji se odvijaju u izravnom dijalogu, ako i onom u virtualnom svijetu. Na susretima su nastali i vrlo zanimljivi crteži s jasnim porukama koje ukazuju na mir, toleranciju, ljubav i podršku.

Učenici će biti uključeni u još tematskih susreta koji će se odvijati u našoj školi i Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Ogranak u Capragu,  pa će se s projektnim aktivnostima nastaviti i tijekom slijedećih mjeseci do kraja lipnja ove godine.

Navedena aktivnost dio je projekta Međugeneracijski dijalog – put primarne prevencija nasilja u obitelji i društvu koji je financiran sredstvima Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.