Datum objave: 22. travnja 2026.
Kategorija: Naslovnica

Dan planeta Zemlje u našoj školi

Kakav je ovo neobičan zeleni dan bio u našoj školi! Povodom Dana planeta Zemlje posjetila nas je zamjenica gradonačelnika Domagoja Orlića, Sanja Mioković, uz pročelnicu Upravnog odjela za društvene djelatnosti i opće poslove Grada Siska, Alenku Ljubešić.

Djelatnici Komunalca Sisak su se bacili na posao zajedno s ogromnim brojem naših učenika i učitelja koje je koordinirala naša ravnateljica Karolina Čutuk, kao i učiteljice Katarina Dobrenić i Roberta Jakovović. Učitelj Ante Krpan osvježio je bojom naše pročelje.

Prekrasan sunčan dan je u najboljem svjetlu pokazao biljne darove koje smo dobili – bilo je tu drveća, ukrasnog i začinskog bilja, kao i predivnog cvijeća.

Naša je škola zablistala u novim bojama – reciklirali smo stare gume i pretvarali ih u posude za cvijeće, orezivali, uljepšavali, bojali, sadili, i tako čitav dan!

Naši su učenici ukrasili i brojne panoe i dan posvetili recikliranju i brizi za okoliš.

Rezultat je fenomenalan, a srca puna zelene energije. Planet Zemlja je danas na mjestu Osnovne škole „Braća Bobetko“ Sisak bio uistinu jako sretan!

 Fotografsko oko Lucije Djetelić Kumer i Matije Ulemeka bilježilo je sve događaje, a kako nam je bilo, pogledajte u albumu fotografija i videu (kvalitetu videa povećajte na 1080 u postavkama):

Album 1 (Panoi i radionice), klik na sliku:

Album 2 (Sadnja i uređenje), klik na sliku:

Pročitajte još

Zadnji dan nastave 2026.

Zadnji dan nastave 2026.

Posljednji dan nastave uvijek nosi posebne osjećaje, a za učenike osmih razreda dodatno je značajan. U petak, 12. lipnja, zatvorili su vrata škole koja im je godinama bila drugi dom i kreću prema novim iskustvima, izazovima i prilikama. Nije važno samo ono što su...

Skip to content