O nama: Godine 1966. izgrađena je nova školska zgrada i od tada u njoj postoji i školska knjižnica. U početku je ona bila u jednoj učionici, a 1981. preselila je u novi, veliki prostor, gdje se nalazi i danas. Godinama se fond bogatio, naročito stručnom literaturom, knjižnica je bila jedna od prvih u našoj županiji koja je prerasla u BIC (bibliotečno informacijski centar), dobiven je još jedan prostor (AV prostor s 30 radnih mjesta), no 1996. potpuno je izgorjela u namjerno podmetnutom požaru,  uništeno je 11 000 knjiga.

Ponovno smo se podigli iz pepela i naša knjižnica danas ima preko 8000 knjiga, bogatu referentnu i AV zbirku, računala s pristupom internetu, učenici često i slobodno vrijeme provode u njoj.

Osim što se još uvijek najviše posuđuje lektira, tu se odvijaju mnoga zanimljiva događanja. Susreti s piscima, kvizovi, radionice s učenicima i roditeljima, pričaonice, obilježavanje značajnih datuma, druženja, posebno smo ponosni što je naša knjižnica bila uključena u projekt UNICEF-a i Ministarstva prosvjete i sporta „Druženjem do zajedništva i kulture mira“, čije ideje i zamisli i danas ostvarujemo u svom radu. Posljednjih godina bili smo uključeni u dva projekta „Tulum s(l)ova“ i „Čitamo mi u obitelji svi“, a sada u projekt "Čitanje ne poznaje granice" te u sva događanja vezana uz knjigu i čitanje.

Knjižnica je u pravom smislu srce naše škole.