U OŠ "Braća Bobetko" Sisak obilježen Dan sigurnosti na internetu uz Minecraft Education Edition
Autor: Jasminka Gerin, 13. 2. 2020.

11. veljače 2020. obilježen je međunarodni Dan sigurnosti na internetu, koji se svake godine održava na drugi utorak u veljači.

Između 100-ak učenika iz Popovače, Dubrovnika, Splita, Čepina, Tužnog, Vinkovaca, Dvora bili su i učenici naše škole i  taj su dan obilježili igranjem popularne igre Minecraft Education Edition, pod pokroviteljstvom Microsofta Hrvatska. Učenici su se međusobno nadmetali u Minecraft Education Editionu i istovremeno učili o online sigurnosti te u interaktivnom i dinamičnom okruženju obilježili Dan sigurnosti na internetu.

Tim naše škole su činili učenici: Rebecca Mravinec, Antonio Ivančić, Dino Kurbegović, Valentino Ogulinac, Leon Antolović, Saša Grubješić, Robert Prijić, Fran Pavušek, Franko Brkašić, Damjan Tomašinac

Minecraft Education Edition je popularna igra koja je munjevitom brzinom ušla u učionice diljem svijeta. Zahvaljujući posebno osmišljenim obilježjima Minecrafta za obrazovanje, učenici mogu učiti kroz igru u skladu s propisanim kurikulumom, razvijati komunikacijske vještine, stjecati odgovornost, razvijati empatiju te kritički promišljati o problemu koji je pred njima.

Pobjednik natjecanja je tim iz OŠ Dvor, a svi članovi tima osvojili su i vrijedne nagrade. Kroz natjecanje i radionicu učenici su na zabavan i informativan način saznali više o sigurnosti na internetu.